JESTEM HODOWCĄ... Nasze codzienne życie kręci się wokół psów. Podczas gdy nasi znajomi są na wakacjach, zjazdach rodzinnych czy imprezach, jeździmy czasami ponad 1000 lub więcej kiometrów na krycie psów, udział w wystawach, czekamy z sercem na ramieniu na nasz kolejny miot… Przez wiele lat nie mieliśmy prawdziwych wakacji, bo naprawdę ciężko powierzyć nasze psy komuś innemu. Nikt nie zna ich lepiej niż my.

Wszystkie nasze plany ustalamy na podstawie dat krycia, urodzenia szczeniąt, terminów wystaw i wizyt u weterynarza. Większość naszych przyjaciół to hodowcy, ponieważ tylko oni potrafią zrozumieć i wspierać ten rodzaj życia. Nie spałyśmy dwa, trzy dni (czasem dłużej) przed porodem, ponieważ wspieramy i opiekujemy się przyszłą mamą. Gdy rodzi się każdy szczeniak, modlimy się, aby był zdrowy i silny. Jeśli coś się dzieje szczeniakowi, walczymy o jego życie godzinami, dniami lub tygodniami. Czasami szczenięta giną też w naszych rękach i to jest najtrudniejsza rzecz, jaka może się przydarzyć hodowcy. To łamie nasze serca na milion kawałków i te wspomnienia nigdy nie znikną.

Śpimy obok po porodzie z mamą i szczeniętami przez tydzień lub dłużej, aby co minutę nadzorować miot... w rzeczywistości nie śpimy dużo w tym tygodniu. To raczej krótka drzemka. Nasi weterynarze znają nas po imieniu i mamy ich osobiste numery telefonów. Nie każdy dostaje naszego szczeniaka. Szczenięta to nasze dzieci i chcemy dla nich tylko najlepszych domów. Każdy szczeniak, który nas opuszcza, zabierze ze sobą kawałek naszego serca. Nasi właściciele szczeniąt to nasza rodzina. Każda złotówka, którą zdobędziemy, jest zapłatą wielu łez, stresu, krwi i poświęcenia. Zadzwoń, poświeć trochę czasu i opowiedz nam o swoim życiu, rodzinie, trybie życia i dlaczego chcesz zostać właścicielem malucha z naszej hodowli.

Nie pracujemy przez 8 czy 10 godzin, a potem idziemy do domu, żeby odpocząć na kanapie i pooglądać telewizję. Psy wymagają całodobowej opieki. Pieniądze zostaną ponownie wydane na psy i naszą hodowlę. To jest koło. Nasz dom nie jest idealnie czysty, nigdy.
A nasze ubrania są pełne psiej sierści. Ale to jest nasze życie i nie zamienilibyśmy go na nic. Kochamy nasze psy ponad życie i tak już będzie zawsze. Zanim zaczniesz nas oceniać... pomyśl 😉

Nasze psy są członkami naszej rodziny, żyją z nami, otoczeni miłością, troską i szacunkiem. Szczenięta przychodzą na świat w naszym domu.
Od pierwszych chwil życia są wprowadzane do otaczającego świata, innych zwierząt i ludzi. Do nowych domów nasze szczenięta mogą pójść
nie wcześniej niż w wieku dziesięciu tygodni: zaszczepione i odrobaczone stosownie do wieku oraz zaczipowane, jak również wyposażone w bogatą wyprawkę z książeczką zdrowia i metryką- umożliwiającą późniejsze wyrobienie rodowodu w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP) - Jesteśmy zarejestrowani w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP), jedynym który podlega pod Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI).

 
 Copyright © 2020 Nice N Spice Scottish Terrier Kennel. Design by Wiktoria Winowicz